+38 (066) 665-99-99 +38 (067) 665-99-99

Монтаж фасадної ліпнини з полістиролу Prestige Decor (Престиж Декор)

Монтажні і реставраційні роботи необхідно проводити при температурі повітря не нижче +5°С в будь-який час доби. Рекомендована вологість повітря 50% і менше. Ці технічні умови є обов'язковими для отримання якісного результату на будь-якому з етапів проведеного циклу робіт.

Необхідно використовувати клейову будівельну суміш і клей-піну для фасадних робіт, рекомендовану виробником Prestige Decor (Престиж Декор) для приклеювання пінополістиролу.

Умови зберігання фасадного декору:

  • необхідно ретельно дотримуватися умов палетування: не допускається зберігання продукції без упаковки, складеної стопками. Неправильні умови палетування можуть привести до пошкодження деталей, які будуть перебувати знизу стопки.
  • не допускається зберігання продукції на нерівній поверхні, притуленою до стіни, на поверхнях, габарити яких менше, ніж складованих продукція.
  • не допускається попадання на незмонтовану продукцію атмосферних опадів і прямих сонячних променів.

Для виконання якісного монтажу необхідно використовувати:

  • робочі інструменти: ножівку, набір шпателів в асортименті, макетний ніж, пістолет для клею-піни, валик і лоток для фарби, шуруповерт;
  • вимірювальні і розмічальні інструменти: рівень, кутник, лінійку, відфутболювальні малярський шнур;
  • витратні матеріали: скотч малярний, клей-піну, змивку для клею-піни, шурупи;
  • захисні засоби: рукавички тощо.
Інструменти

Очистіть несучу поверхню від будівельного розчину, висолів, цвілі, пилу та інших забруднень. Нанесіть ґрунтовку для фасадних робіт. (мал. 1).

Нанесіть на несучу поверхню будівлі підготовлену клейову будівельну суміш. При нанесенні суміші борозни від шпателя на поверхні повинні бути уздовж оброблюваної ділянки. (мал. 2).

Підготуйте елемент укосу для монтажу. На місця стику елемента з несучою поверхнею нанесіть клейову будівельну суміш. При нанесенні суміші на елемент борозни від шпателя повинні бути перпендикулярні борознах на несучої поверхні. (мал. 3).

Елемент з клейової масою вручну притискається до несучої поверхні. Притиск триває до тих пір, поки вся клейова маса не матиме надійний контакт з несучою поверхнею. (мал. 4).

Перевірте за допомогою вимірювального рівня горизонтальність поверхні приклеєного елемента. (мал. 5).

На місце стику елементів між собою нанесіть клей-піну. Стики елементів робляться з товщиною шва клею-піни 2-2,5 мм. При нанесенні клею-піни враховується час схоплювання, вказане виробником на балоні. (мал. 6).

Перевірте кутником правильність кута відкосу по відношенню до площини вікна. (мал. 7).

Проведіть розмітку стіни для приклеювання наличників за допомогою відфутболювальні малярного шнура. (мал. 8).

Розмітьте елементи для нарізки. (мал. 9).

Підріжте елемент ножівкою під потрібний розмір і конфігурацію. (мал. 10).

Заклейте малярною стрічкою місце стикування деталей між собою. На місце стику елемента з несучою поверхнею нанесіть клейову будівельну суміш. Після зняття малярної стрічки, на місце стику деталей між собою, нанесіть клей-піну Penosil FixFoam Prestige Decor (Престиж Декор). (мал. 11).

Після повного висихання необхідно зрізати надлишки висохлої клей-піни. При виявленні порожнеч нанесіть клей-піну повторно, дочекайтеся повного висихання і, при необхідності, видаліть повторно надлишки. (мал. 12).

Валик клей-піни діаметром 15 мм повинен бути нанесений на всю поверхню стику елемента. При нанесенні не допускайте порожнеч. (мал. 13).

Зафіксуйте склеювані елементи тільки за допомогою акуратно закрученого шурупа. (мал. 14).

На змонтованих виробах розділіть всі шви з'єднань, звільнивши 2мм в ширину і глибину від верхнього краю поверхні, для нанесення декоративно-реставраційної суміші "DarMix" ДарМикс Prestige Decor (Престиж Декор) (мал. 15).

Покрийте місця підготовлених стиків декоративно-реставраційною сумішшю "DarMix" шпателем, щільно вдавлюючи суміш у шов. (мал. 16).

Після повного висихання декоративно-реставраційної суміші "DarMix" необхідно зачистити шліфувальною шкуркою всі стики і відреставровані місця. (мал. 17).

Змонтовані елементи необхідно обов'язково прогрунтувати, використовуючи грунт, рекомендований виробником для подальшої декоративної обробки. (мал. 18).

На завершення монтажу елементів виконується декоративне оздоблення фасаду. Це може бути фарбування акриловими фарбами різних кольорів і фактур або обробка декоративною фасадною штукатуркою (мал. 19).

Рекомендації по з'єднанню швів і їх реставрації:

  • Стикувальний шов між елементами залишається в межах 2-2,5 мм. Весь обсяг шва з надлишком заповнюється клей-піною. Якщо стикувальний шов перевищує ширину 2,5 мм, необхідно розшити його більш ніж на 50 мм і підготувати для нього вставку з пінополістиролу для отримання необхідних зазорів.
  • Декоративно-реставраційна суміш "DarMix" Prestige Decor (Престиж Декор) наноситься на попередньо розшиті стикувальні шви, шириною 2-2,5 мм і глибиною 2-2,5 мм. Збільшення глибини шва може привести до розтріскування в зв'язку з різним часом висихання верхнього і внутрішнього шару декоративно-реставраційної суміші, зменшення глибини шва може привести до розгерметизації, тому що буде виконуватися тільки декоративна, а не захисна функція.
  • Змонтовані елементи необхідно обов'язково прогрунтувати, пофарбувати або нанести на них декоративну штукатурку.